Ćwiczenia dla kobiet w ciąży i połogu

Programy edukacyjne

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży i połogu

Aktywność fizyczna w czasie ciąży to bardzo ważny element przygotowania do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy kobiety do udziału w Programie Ćwiczeń dla Kobiet w Ciąży i Połogu, opracowany przez naszych specjalistów. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów w miłej, przyjaznej atmosferze, w niedużych grupach. Poruszamy tematy związane z ciążą, porodem, połogiem, odpowiadamy także na trudne pytania. Przed przystąpieniem do ćwiczeń prosimy o kontakt z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Ćwiczenia dla Kobiet w Ciąży i Połogu odbywają się od dnia 16.05.2023:

9:00 -10.00

Program ćwiczeń oferowany w naszej placówce łączy w sobie elementy:

• Fitnessu
  • Pilatessu
  • Jogi
  • Ćwiczeń wzmacniających mięśnie kręgosłupa
  • Ćwiczeń oddechowych
  • Ćwiczeń mięśni dna miednicy – mięśni Kegla
  • Naukę pozycji wertykalnych.

Regularne ćwiczenia fizyczne korzystnie wpływają na:
  • Zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni
  • Zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa
  • Wzmocnienie gorsetu mięśniowego kręgosłupa
  • Utrzymanie prawidłowej postawy ciała
  • Poprawę koordynacji ruchowej
  • Stymulację pracy serca
  • Prawidłową cyrkulację krwi i dotlenienie ciała matki oraz rozwijającego się dziecka
  • Zapobieganie powstawaniu obrzęków i żylaków
  • Poprawę samopoczucia (zapobieganie depresji)
  • Redukcję zmęczenia i poprawę jakości snu
  • Zmniejszenie ryzyka powstania powikłań poporodowych w tym nietrzymania moczu, odzyskanie sylwetki po porodzie

Wszystko to przyczynia się do znacznego ułatwienia porodu, skrócenia jego czasu oraz szybszego powrotu do formy!

Zapraszamy!

REJESTRACJA I ZAPISY