8 MARCA – KOBIETY DLA KOBIET. PROWADZENIE CIĄŻY FIZJOLOGICZNEJ PRZEZ LEKARZY I POŁOŻNE W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚW. RODZINY

Warszawa, 8 marca 2024r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny rozszerza zakres prowadzenia ciąży  o  bezpłatną opiekę prowadzenia ciąży fizjologicznej przez położne, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Przyszłe mamy mają możliwość rejestracji już od 8 marca br. pod nr telefonu: 22 45 12 600.

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny oferuje kompleksową opiekę kobietom ciężarnym – prowadzenie ciąży przez położone i lekarzy pracujących na co dzień w zespole Bloku Porodowego wspieranych przez szerokie grono konsultantów naszego Szpitala. Prowadzenie ciąży na NFZ jest realizowane zgodnie ze Standardem Organizacyjnym Opieki Okołoporodowej z dnia 9 czerwca 2023 r. Prowadzeniem ciąż fizjologicznych może zajmować się wyłącznie położna, raz w trymestrze lub w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wymagana jest konsultacja lekarska. Wizyty kontrolne planowane są w odstępach co 3-4 tyg. Każda wizyta poprzedzona jest badaniem fizykalnym uwzględniającym pomiar ciśnienia tętniczego i pomiar masy ciała, a dodatkowo zależne od tygodnia ciąży wykonywane są określone badania laboratoryjne, m.in.  grupa krwi, morfologia, badanie ogólne moczu, badania wirusologiczne czy test obciążenia glukozą. Pacjentki objęte opieką Poradni kierowane są na obowiązkowe badania USG, tj. w tygodniach ciąży 11-14, 18-22, 28-30. Jeśli zostaną określone dodatkowe czynniki ryzyka istnieje możliwość zwiększenia częstotliwości wykonywanych badań lub  skierowania pacjentki do Poradni Badań Prenatalnych. U pacjentek w terminie porodu zapewniamy możliwość konsultacji lekarskiej połączonej z  kontrolnym badaniem USG i KTG. Dzięki obecności zarówno punktu pobrań jak i pracowni USG na terenie Szpitala, Poradnia daje możliwość realizowania opieki nad kobietą ciężarną na wszystkich płaszczyznach.

Aby skorzystać z opieki prowadzenia ciąży, nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

YouTube: KOBIETY DLA KOBIET. PROWADZENIE CIĄŻY FIZJOLOGICZNEJ PRZEZ LEKARZY I POŁOŻNE W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚW. RODZINY